Kategoriler
Budama ve Budama Makas Seçimi
20.11.2021
Budanmayan fidanlar büyümede zorluk çekebilirler ve kuraklık gibi talihsiz bir olayla karşılaşırlarsa hiç büyümeyedebilirler. budanan ağaçlar kısa sürede daha verimli meyve verirler!
ÇİM BİÇME MAKİNESİNİN SEZON SONU BAKIMI
29.09.2021
Önümüz kış olduğundan, çim biçme makinalarınızı uzun, soğuk ve yağışlı kış günlerinde kullanamayacaksınız.
Benzin motorlu çim biçme makinesini bir sonraki sezon sorunsuz çalıştırabilmek ve kullanabilmek
için sizlere küçük ip uçları vermeye çalışacağız. Böylelikle bahar geldiğinde benzinli çim biçme makinanızı kolaylıkla kullanabileceksiniz.
Aşağıdaki metinden enbahce.com tarafından hazırlanan çim biçme makinesi bakımı konusundaki tüm tavsiyelere ulaşabilirsiniz.
Çim biçme makinasını kullanım kolaylığı sağlamak aynı zamanda kullanım ömrünü uzatmak için öncelikle benzin motorlu çim biçme makinenize bakım veya onarım yapmadan önce makinayla birlikte size teslim edilmiş olan

kullanma kılavuzundaki güvenlik önlemlerini lütfen gözden geçiriniz.
Bahçe sulama nasıl yapılır?
29.09.2021
Bahçe sulama yöntemleri artıları ve eksileri ile birlikte ilgililere seçenekler halinde sunulmaktadır.
En çok tercih edilen yöntemlerin başında damla sulama geliyor. Bahçenin büyüklüğüne ve içerisinde yetiştirilen bitki - çiçek türlerine göre sulama çeşitleri arasında tercih yapılabilir.
Bazı sulama teknikleri çok kapsamlı ve detaylı iken bazıları ise sadece ekonomik gerekçelerden dolayı tercih edilmektedir.
Aşılama ve Türleri
25.09.2021
Aşılama, iki bitkiyi vejetatif olarak bir araya getiren bir tekniktir. İki bitkinin çapraz tozlaşmasını sağlamak ve hibrit bir tohum üretmek yerine,
aşılanmış bitkiler bir bitkinin köklerini ve alt kısmını (anaç) kullanır ve onu başka bir bitkinin üst kısmından bir ihale çekimine (filiz) bağlar. Bu genellikle iki bitkinin en iyi özelliklerini birleştirmek için kullanılır.
Su Pompası Satın Alma Rehberi
23.09.2021
İhtiyaçlarım İçin Doğru Su Pompasını Nasıl Seçerim?

Su pompaları, çeşitli konut, hafif ticari ve tarımsal işler için yararlı bir araçtır. Bir su pompası aşağıdakiler için idealdir:

Bir bodrumdan su boşaltma.
Yüzme havuzunuzu, havuzunuzu veya jakuzili havuzunuzu boşaltın ve doldurun.
Drenaj sığ sular altında kalan alanlar.
Tarımsal veya çim yağmurlama için sulama amaçlı.
Gübrelerin ve böcek ilaçlarının dağıtılması.
İnşaat dahil olmak üzere çeşitli diğer görevler.
Bahar İçin Çimlere Nasıl Hazırlanırsınız?
23.09.2021
Yaz aylarında güzel bir çimenlik istiyorsanız, ilkbahar geldiği anda hazır olmalısınız.Peyzaj projelerinin çoğunda olduğu gibi, başarı, büyüme mevsimi tam hızıyla başlamadan önce başa başlamaya bağlıdır. Eğer bu yaz sağlıklı, yeşil bir çim yetiştirmek istiyorsanız, ilkbaharda hazırlanmaya başlamalısınız.

Tüm yaz boyunca yemyeşil bir çim elde etmek için bu baharda çimlerinizi hazırlamak için atabileceğiniz altı basit adım...
Meyve ve Sebzelerin Kurutulması
23.09.2021
Uzun süreli depolama için meyveleri kurutmayı denemenin zamanı geldi. Meyve ve sebzelerin kurutulması, hasadı büyüme mevsimi boyunca uzatmanıza olanak sağlar. Meyvelerin yanı sıra sebzelerin evde nasıl kurutulacağını öğrenmek için okumaya devam edin...